Gliwice jako miasto rozkwitu dla deweloperów nieruchomości

nowe-domy-gliwiceCoraz częściej słyszy się o zaletach mieszkania w Gliwicach. Jest to miasto stale rozwijające się ekonomicznie, a samo hasło reklamowe Gliwic to „przyszłość jest tu”. Sytuację rozwoju bardzo prężnie wykorzystują deweloperzy, którzy stale oddają nowe mieszkania na sprzedaż. Rodzi się tutaj bardzo istotne pytanie: jak kształtuje się perspektywa rynku nieruchomości w Gliwicach na najbliższy czas?

Rynek pierwotny
Rynek mieszkaniowy pierwotny charakteryzuje się tym, że zaliczają się do niego nowo wybudowane mieszkania, prosto od dewelopera lub dopiero co wybudowane przez właściciela nieruchomości. Nowe domy Gliwice mają aktualnie bardzo dobrą sytuację na rynku. Na dzień dzisiejszy (czyli 7 kwietnia 2016 rok) jest możliwość wybory aż 107 posiadłości z 7 inwestycji. W porównaniu z wielkością tego miasta oraz innymi miastami tej samej wielkości możemy zauważyć, że nowe domy Gliwice utrzymują się na dobrej pozycji.

Rynek wtórny
Rynek mieszkaniowy wtórny charakteryzuje się tym, że zaliczają się do niego nieruchomości, które mają już co najmniej drugiego właściciela. Takie mieszkania również mogą być sprzedawane przez dewelopera lub przez osoby prywatne. Rynek wtórny zawsze będzie bogatszy od rynku pierwotnego ze względu na ilość nieruchomości, które na chwilę obecną są wybudowane. Nowe domy Gliwice ze względu na wielkość rynku wtórnego nigdy nie osiągną takiego obrotu. Aktualnie na sprzedaż na rynku wtórnym jest aż 3429 (dane z portalu gratka.pl). Jest to zdecydowana kilkukrotność, ale z taką sytuacją można się spotkać w każdym mieście w Polsce.

Podsumowanie
Rynek mieszkaniowy zarówno pierwotny jak i wtórny jest w bardzo dobrej kondycji. Zapowiada to dalszy, stały rozkwit. Oczywiście porównanie rynku wtórnego i pierwotnego to porównanie dwóch skrajności, ale nawet w tym przypadku nowe domy w Gliwicach trzymają się bardzo dobrze, bo mamy wybór aż ze 107 posiadłości. Decyzja wyboru rynku zawsze jest indywidualna, a sytuacja w Gliwicach bardzo sprzyja wolności takiego wyboru.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s